Tipy na výlet | Mauricius - Cesty za zážitky

CASELA PARK

CASELA PARK

Park se nachází v západní části ostrova Mauricius. Můžete zde vidět až 1500 druhů ptáků a 150 různých druhů zvířat. Největším lákadlem jsou určitě obrovské želvy, opice, zebry a také procházky se lvy. Park je uzpůsoben k různým aktivitám včetně programů pro děti. Můžete absolvovat bláznivou jízdu na čtyřkolce mezi zebrami a antilopami. Park můžete také poznat z jeepu a helikoptéry. Vyzkoušejte své lezecké schopnosti, zipline a canyoning. Navštivte vodopád, zdolejte Via Ferratu – okruhu s přechodem útesů soutěsek, kdy budete vybaveni lany a společně se zkušenými instruktory dojedete na úpatí impozantní hory Rempart. 

CHAMAREL

CHAMAREL

Nejtajemnější místo ostrova musíte zažít. Zajímavý úkaz barevných vyvřelých hornin je standardní zastávkou celodenních výletů do Chamarel. Na půl cesty mezi vstupní bránou do areálu Země sedmi barev a samotnými pískovými dunami je více než 95 metrový vodopád Chamarel, který je jednou z ikon Mauricia. Nejznámější destilerie rumu na ostrově produkuje rum z vlastní cukrové třtiny. Nechte si během prohlídky „rumérie“ vysvětlit kompletní proces a specifika místní výroby různých druhů rumů a rumových likérů. 

PORT LOUIS

PORT LOUIS

Navštivte rušné a vzrušující hlavní město Port Louis. Čeká na Vás notoricky známý Central Market & Promenade podél nábřeží Caudan. V nedalekém Blue Penny Museum máte možnost obdivovat nejznámější poštovní známku na světě – Modrý Mauricius. Užijte si autentický kreolský oběd v některé z příjemných restaurací. Rovněž botanická zahrada Pamplemousses a Muzeum světového cukru (L′Aventure du Sucre) stojí za návštěvu.

JIŽNÍ POBŘEŽÍ

JIŽNÍ POBŘEŽÍ

Objevte kouzlo rustikálního jižního pobřeží a navštivte muzeum a továrnu na čaj v Bois Cherie a ochutnejte místní čaje. Nechte se unést rozmanitou faunou a flórou Crocodile Parku. V koloniálním panství Saint Aubin Vás čeká návštěva plantáží vanilky a anthuria (květiny toulitky). Užijte si nádherný výhled na Gris Gris a krátkou procházku k „La Roche qui Pleure“ (Plačící skála).

ZÁPADNÍ POBŘEŽÍ

ZÁPADNÍ POBŘEŽÍ

Opusťte molo u Černé řeky a zastavte se na pozorování delfínů v jejich přirozeném prostředí. Zašnorchlujte si podél korálového útesu a poté si vychutnejte výborný oběd u grilu s neomezenou konzumací nápojů. Na závěr dne se sklouzněte na vlnách s delfíny a užijte si jedinečné okamžiky při plavání s těmito nádhernými stvořeními.

Vodní sporty

Vodní sporty

SEAKART – zábavné dobrodružství na vodě. Mořské motokáry jsou speciálně navržená plavidla s tryskovými motory ideální pro plavbu v mělké vodě. Řiďte svou vlastní vodní motokáru a prozkoumejte kouzelné laguny jihozápadního pobřeží.

BLUE SAFARI SUBMARINE - Ponořte se do hloubky 35m a užijte si vzácný a nezapomenutelný zážitek v naprosté bezpečnosti a pohodlí. Instruktoři jsou profesionálně vyškoleni a povedou vás během 40ti-minutového ponoru. Prohlídka vraku „Hvězdné naděje“ a jejich četných obyvatel je magickým momentem.

DEEP SEA FISHING – zarybařte si na profesionálně vybavené lodi se zkušenou posádkou.

UNDERSEA WALK – vychutnejte si procházku 2 – 3m pod vodní hladinou. Zažijte skutečné podvodní prostředí. Interakce s mořským prostředím, krmení ryb, které je opravdovou zábavou.